Drodzy Przyjaciele naszego Domu Dziecka. W styczniu minęły dwa lata, jak rozpoczęliśmy remont w domku tzw polonka. Jak już wcześniej pisaliśmy docelowo dom ma mieć przeznaczenie na filię istniejącej już placówki opiekuńczo – wychowawczej Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Klasyków.

Przeszkody i trudności, jakie napotkaliśmy to oczywiście poniesione koszty, które do dzisiaj staramy się spłacić.

Na chwilę obecną wnętrze czyli poddasze oraz parter finalizujemy. Do ukończenia pozostała nam klatka schodowa oraz łazienka na parterze. Problem, który wynikł już zeszłej jesieni to oczywiście brak ocieplenia zewnętrznej części budynku. Świadczy o tym wilgoć i pleśń, która widoczna jest na parterze w kilku wymalowanych pomieszczeniach. Jeżeli chodzi o poddasze oraz parter to wykonano:

– wymianę całej elektryki;
– wyburzenie ścian;
– wymiana parapetów;
– zabudowa łazienki;
– gładzie ściany oraz sufity;
– wymiana podłóg;
– wymiana drzwi;
– wymiana instalacji wodno – kanalizacyjnej;
– położenie płytek oraz paneli podłogowych;
– malowanie ścian i sufitów;
– wyburzenie ścian;
– postawienie ściankę działowych celu powiększenia pokoi przeznaczonych dla dzieci.

Rozdzielając koszta na remont poddasza wydano 98,000,00 zł natomiast na remont parteru 213,408,00 zł. Na chwilę obecną mamy ok 80,000,00 zł. Jest to zawrotna kwota. Z dotacji miasta opłacono remont poddasza czyli 98,000,00 zł. Jeżeli chodzi o parter to otrzymywaliśmy darowizny min z AMW TBS „KWATERA”, AMW „REWITA” oraz AMW SINEVIA”. Wiele osób, które są zaprzyjaźnione z naszą placówką przekazywali nam darowizny na remont domku. Jesteśmy bardzo wdzięczne za okazane dobro wobec naszych Dzieci, które mamy pod naszą opieką.

Z pewnością oprócz spłaty długu, jaki mamy wobec firmy, która podjęła się od początku remontów, pilną sprawą jest ocieplenie budynku oraz wymiana na pewno rynien. Niestety z braku funduszy musimy się z zaplanowanymi pracami wstrzymać. Każdego dnia modlimy się za wszystkie Osoby, które w jakikolwiek sposób nas wspierają a resztę pozostawiamy Opatrzności Bożej oraz tym, którzy będą chcieli nam pomóc.

Poniżej kilka zdjęć z wyremontowanych pomieszczeń włącznie ze zdjęciami wilgoci, która „weszła” do niewyremontowanego domu.